Niezawodny samochód dostawczy do firmy

Wielu właścicieli firm przy wyborze pojazdu do firmowej floty bierze pod uwagę jako główne kryterium jego niezawodność. Nic nam z szybkiego serwisu, długiej gwarancji, czy auta zastępczego jeżeli pojazdy będą awaryjne i zakłócą sprawne działanie pozostałych członków zespołu.

Przygotowujesz pojazd z towarem, angażujesz wszystkie możliwe środki, by dopiąć celu a samochody płatają figle w trasie. Na pewno to spędza Ci sen z powiek. Zatem jakie samochody dostawcze są w czołówce najmniej awaryjnych?

Opel Movano – statystyki awaryjności

Na wstępie trzeba powiedzieć, że w przypadku tego dostawczego Opla wszystkie dostępne silniki mają wystarczającą moc i są oszczędne. To ważna informacja dla właściciela firmy. Movano cieszy się bardzo dobrą opinią w kontekście niezawodności, a jego 2,3 litrowe silniki bez problemu dobrze znoszą przebiegi rzędu 450 000 km.

Biorąc pod uwagę długi okres użytkowania, często już przecież kupujemy samochody dostawcze używane ważna jest sprawa blacharki i jej odporności na warunki atmosferyczne. Tutaj dobra wiadomość, ponieważ już od ponad 15 lat karoseria jest zbudowana z ocynkowanej blachy.

Opel Movano kontra raport Dekry

Można rzec w skrócie: Opel Movano Winn. Według raportu Dekry Opel Movano jest wysoce funkcjonalny i plasuje się na pierwszym miejscu pod względem niezawodności. Raport wskazuje mocne strony tego modelu: niskie koszty napraw i konserwacji i najmniejsza liczba nieplanowanych wizyt w serwisie. Warto podkreślić, że model ten raz tylko był zgłoszony przez producenta do serwisu w związku z wadą fabryczną. Dotyczyła ona węża oleju, który zdawał się w wielu wypadkach zbyt słabo zamocowany.

Opel Movano – samochód dostawczy idealny do firmy, bo niezawodny

Ta opinia krąży wśród użytkowników już od dobrych kilku lat, konkretnie od czasu wejścia do produkcji II generacji tj. roku 2010. Najchętniej kupowana i najmniej awaryjna jest wersja po restylizacji w roku 2014. Wtedy to zmieniono silniki, doposażono pojazd w układ ESC. Zatem poszukując samochodu używanego weź pod uwagę Opla Movano od rocznika 2014 w górę.

5/5 - (1 vote)